חברת “יונית – מוצרי מגבת” מייבאת מגבות מיקרופייבר (נקראת גם מגבת מיקרופוליאסטר) אשר מיוצרות 100% מסיבים סינטטיים דקים ביותר ובעלי כושר ספיגות גבוה במיוחד.

חוטי המיקרופייבר הם תוצר של תעשיית הנפט. חוט מיקרופייבר עשוי מתערובת של שני חומרים:פוליאסטר ופוליאמיד. ככל שכמות הפוליאמיד רבה יותר בתוך התערובת עם הפוליאסטר כך גדלה רכות החוטים והמגע קטיפתי יותר. החוט מורכב מסיב קטן מאוד ודק שעוביו בערך כמו עובי של שערת אדם.

 
 

סיבי כותנה הם בצורת גליל ,אולם סיבי חוטי מיקרופייבר הם בצורת כוכב כך ששטח המגע שלו עם אובייקט ניקוי או ספיגה הוא גדול יותר, ומכאן שיעילות הניקוי שלו או הספיגה גדולים יותר. הסיבים של חוטי מיקרופייבר הם כל כך קטנים שהם מסוגלים לחדור לנקבוביות האובייקט שמיועד לניקוי , כמו ניקוי יעיל של עור שיש עליו איפור.

סיבי חוט מיקרופייבר חזקים יותר מאשר סיבי כותנה ולפיכך גם אורך חיי מגבת מיקרופייבר גדול יותר מאשר מגבת כותנה הן בכביסות והן בשימוש. ככל שצפיפות המגבת גדולה יותר כך עובי המגבת גדול יותר ולפיכך גדלים גם כושר הספיגה ואיכות המגבת.

בבדיקה בקטריאלית של כלים שעברו ניקוי מגבת שעשויה מסיבי כותנה הראה ירידה של 30% בכמות הבקטריות ואילו בדיקה בקטריאלית של כלים שעברו ניקוי במגבת שעשויה מסיבי מיקרופייבר הראה ירידה של 99% מכמות הבקטריות.

המגבת קלה ורכה מאוד,כושר ספיגות גבוה, אנטי אלרגית, ללא משיכות חוטים, ללא נשירת סיבים, סחיטה ידנית טובה מפחיתה את כמות הרטיבות במגבת לשימוש חוזר גם לפני כביסה, ניתן לכבס גם בהרתחה (להימנע משימוש במרכך כביסה), מתייבשת מהר (גם במייבש כביסה).

מגבת מיקרופייבר בעובי כלשהו היא בעלת כושר ספיגות גבוה יותר ממגבת כותנה באותו עובי.לפיכך ניתן להשתמש בעובי נמוך של מגבת מיקופייבר כדי לקבל תוצאת ספיגה טובה.

מגבת מיקרופייבר נשארת מושלמת וללא משיכות חוטים גם לאחר שימוש רב בעקבות מבנה הייצור שלה. שיטת בניית המגבת יוצרת נעילה של לולאות המגבת.

הסיב במגבת מיקרופייבר הוא סיב 100% סינטטי ( מיקרופוליאסטר ) ולפיכך אין התכווצות של המגבת העשויה מחומר זה.

במגבת מיקרופייבר אין נשירת סיבים, כמו שקורה רבות במגבות כותנה, ולכן היא מבוקשת אצל העובדים בשטיפת מכוניות וניקוי חלונות . כמו כן המגבת מבוקשת מאוד אצל קוסמטיקאיות או נשים שמעוניינות להסיר איפור מעור הפנים.

תכונות אלו יוצרות פופולאריות רבה למוצר זה לארבע קבוצות אוכלוסיה :  1.  מטיילים בארץ ובעולם.

                                                                                                                                          2.  ספורטאים.

                                                                                                                                          3.  חיילים.

                                                                                                                                          4.  קוסמטיקאי/ת ומאפר/ת. (להסרת איפור או חומרים קוסמטיים).

אישור בדיקת מכון התקנים למגבות מיקרופייבר “יונית” נמצא באתר זה.

 

בשנים האחרונות קיים שדרוג של מגבת מיקרופייבר כאשר צד אחד של המגבת מיוצר, כמו קודם, מחוטים סינטטיים ואילו הצד השני של המגבת עשוי מחוטי כותנה (50% מיקרופייבר-50% כותנה) וזאת בעיקר לשימוש הדפסת פרסום על הצד הסינטטי ואילו השימוש במגבת נעשה על צד הכותנה.

חשוב: ניתן להדפיס תמונה (פרוצס) בתהליך סובלימציה ע”ג מגבת מיקרופייבר והיא תיראה באיכות טובה גם לאחר כביסות רבות משום שצבע ההדפסה חודר אל תוך הסיבים של חוט המגבת. התחושה במגע יד לשטח המודפס אינה שונה מהתחושה בשטח שאינו מודפס.

(הדפסה על מגבת כותנה נראית גרוע לאחר כביסות משום שההדפסה אינה חודרת אל סיבי הלולאות בצורה טובה וצובעת רק את החלק העליון של הלולאות – תזוזה של לולאות המגבת לפני ואחרי כביסות גורמת למראה זול של ההדפסה).

הדפסה מוגדלת של לוגו על מגבת מיקרופייבר משמשת תחליף כדאי לעלויות רקמה גבוהות כאשר המפרסם עושה זאת בשטח פרסום גדול ע”ג המגבת.

לחברת “יונית – מוצרי מגבת” יש את כל הציוד להדפסות שטח גדולות למגבות מיקרופייבר כולל הדפסת תמונה אחת על כל השטח של מגבת חוף (בגודל 140X70 ס”מ).